Afriquia Logo3

OSIĄGNIĘCIA

Zobacz co udało nam się wspólnie osiągnąć

nASZA POMOC DLA MIESZKAŃCÓW AFRYKI

2024
Kwiecień
Trzecia misja medyczna w Zambii
Za nami trzecia misja medyczna w Zambii. W ramach niej wykonaliśmy aż 10 dużych operacji ortopedycznych u dzieci i dorosłych, dając im szansę na lepsze i zdrowsze życie. Ponad 40 pacjentów przeszło konsultacje, a u wielu z nich nie było potrzeby interwencji operacyjnej. Oprócz tego przekazaliśmy sprzęt medyczny o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych: aparat USG, środki opatrunkowe, wiertarka i piła ortopedyczna, leki, aparaty do pomiaru ciśnienia, środki do gojenia ran, płyny dezynfekcyjne, zestaw do elektrokoagulacji ran oraz rękawice operacyjne.
 
Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie w naszej misji. Razem dokonujemy wielkich rzeczy!
2024
Styczeń
Wykłady i warsztaty w Rwandzie związane z leczeniem bólu
Edukacja, działania medyczne oraz wsparcie dla lokalnej społeczności = za nami kolejna niezwykła podróż do Rwandy.
 
Udało nam się zorganizować kilka dni wykładów i praktycznych warsztatów, w których wzięli udział również sami pacjenci. Skupiliśmy się na tematach związanych z różnymi rodzajami bólu, jego skali, różnych metodach terapii oraz medycynie regeneracyjnej. W szczególności poświęciliśmy uwagę problematyce bólów kręgosłupa, coraz bardziej dotykających społeczeństwo Rwandy. Dodatkowo zrealizowaliśmy konsultacje z 10 pacjentami i przeprowadziliśmy 5 skutecznych procedur interwencyjnych mających na celu złagodzenie bólu. Na koniec przekazaliśmy 100kg ryżu, fasoli oraz mąki kukurydzianej, a także potrzebne artykuły biurowe, kredki, ołówki, balony i słodycze dla szkoły w Rurembo.
 
Wielkie podziękowania dla zespołu w składzie: Jarek Kurak, Agnieszka Kluczna, Michał But oraz Bartek Frączek. Słowa wdzięczności należą się również Wam wszystkim - to dzięki Waszemu wsparciu możemy konsekwentnie zmieniać małe światy na lepsze i czerpać radość z dzielenia się chwilami pełnymi serca.
2024
Styczeń
Ósma misja medyczna w Rwandzie
Głównym celem było przeprowadzanie operacji u dzieci.
Przez intensywny tydzień wykonaliśmy 23 operacje, z czego większość przypadków dotyczyła najmłodszych pacjentów. Te niezwykle skomplikowane zabiegi operacyjne dają dzieciom szansę na odzyskanie możliwości chodzenia i samodzielnego funkcjonowania. Dzięki naszym działaniom już ponad 100 pacjentów w Rwandzie i Zambii odzyskało szansę na powrót do zdrowia. Chociaż to tylko skromny wkład w ocean potrzeb, dla każdego z tych dzieci i ich rodziców ta jedna kropla ma bezcenną wartość.
Dziękujemy za niezwykłe wsparcie Fundacji MALAK oraz o.Adamowi Szustakowi.
2023
Listopad
Druga misja medyczna w Zambii

Ostatnie dni listopada były dla nas nadzwyczaj pracowite. W ciągu zaledwie 6 dni przeprowadziliśmy 11 operacji ortopedycznych, z czego 7 było operacjami dzieci. Udało nam się również przeszkolić personel medyczny w leczeniu wad wrodzonych stóp, co jest niezwykle ważne, gdyż większość z nich wcześnie zdiagnozowana jest w pełni wyleczalna. Na koniec, skonsultowaliśmy ponad 20 pacjentów, którzy zostali przez nas zaplanowani do dalszego leczenia. Poprzez nasze działania chcemy zapewnić im ciągłą i kompleksową opiekę, aby mogli wrócić do normalnego życia.

Dr Adam Cymbalak - anestezjolog
Dr Szymon Pietrzak - ortopeda
Dr Łukasz Wiktor - ortopeda
Dr Bartek Osadnik - ortopeda
2023
Październik
Prace nad stworzeniem pierwszej poradni leczenia bólu w Rwandzie
W ciągu trzech intensywnych dni, Dr Jarek wraz z przyjaciółmi przeprowadzili wykłady i praktyczne ćwiczenia z ultrasonografią (USG) w Rwandzie, dostarczając także aparat USG, aby umożliwić badania pacjentów. Dodatkowo jako fundacja przekazaliśmy 3 aparaty TENS, lekarstwa, materiały do pracy oraz książki związane z tematyką leczenia bólu. W planach kolejne wyjazdy za 2-3 miesiące, podczas których będziemy kontynuować edukację. Teraz skupiamy się na podstawowych wykładach o bólu, jego przyczynach oraz najczęstszych jednostkach chorobowych. Przy okazji prac nad otwarciem pierwszej poradni leczenia bólu w Rwandzie, ekipa odwiedziła również znaną już z naszych poprzednich akcji szkołę w Rurembo. Jarek Kurak, Julia Kondracka, Piotr Jakubów i Przemysław Walczuk przekazali niezbędne artykuły dla dzieci i personelu placówki: ryż, fasolę, a także papier do drukarki.
2023
Lipiec
Wiadomość prezesa Fundacji Afriquia nt. zebranej kwoty z 1.5% podatku

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy aż 26,552 złotych z 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Chciałbym z całego serca podziękować za Wasze wpłaty. Wiem, że wybór odpowiednich organizacji, którym chcieliście przekazać swoje środki, był trudnym zadaniem. Dzięki tej darowiźnie będziemy w stanie dalej skutecznie pomagać najbiedniejszym dzieciom w Afryce. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że zdecydowaliście się wesprzeć naszą fundacje. Wasze pieniądze będą wykorzystane do zapewnienia im lepszych warunków bytowych, edukacji i opieki medycznej. Dzięki Waszej hojności, te dzieci będą miały szansę na lepszą przyszłość i możliwość odwrócenia swojego losu. Wasza szczodrość jest inspirująca i daje nadzieję, że razem możemy tworzyć lepsze małe światy. Dzięki Waszemu wsparciu, nie tylko zmieniamy życie jednostek, ale również wpływamy na całe społeczności, tworząc długotrwałe zmiany i perspektywy dla przyszłych pokoleń.

 

Szczere podziękowania składam w imieniu całego zespołu i tych, których nasza praca dotyka. Wasze wpłaty dają nam siłę i motywację do kontynuowania naszej misji.

 

Raz jeszcze, z całego serca dziękujemy za Waszą hojność i za to, że daliście nam możliwość pomocy innym.

 

Z wyrazami szacunku,

Bartłomiej Osadnik

2023
Czerwiec
Kurs ortopedii w University Teching Hospital of Kigali CHUK

Uzupełnieniem pracy naszych lekarzy w trakcie 7. misji medycznej w Rwandzie, było przeprowadzenie przez nich 1.  kursu ortopedii skierowanego do studentów ostatniego roku medycyny w University Teaching Hospital of Kigali CHUK. Dzięki temu szkoleniu ponad 20 przyszłych lekarzy miało szansę zdobyć nie tylko wiedzę praktyczną, ale również mieć możliwość poznania podstaw ortopedii dziecięcej oraz ortopedii stopy i stawu skokowego wraz z teoretycznymi postawami zastosowania różnych technik leczenia schorzeń narządu ruchu. W takim kontekście szkolenie przeprowadzone przez Szymona Pietrzaka i Andrzeja Warzochę było doskonałą okazją dla przyszłych lekarzy, aby wzbogacić swoje umiejętności i zdobyć bezcenne doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy.

2023
Czerwiec
7. misja medyczna

W czasie, gdy wiele krajów pochłaniają wojny i konflikty, lekarze z polskiej Fundacji Afriquia w Rwandzie pokazali, że warto pomagać innym, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji. Pamietajmy, że ludzie ci bardzo często żyją w skrajnym ubóstwie zwykle w rodzinach liczących od 5 do 8 osób, ich codzienne wydatki przeważnie wynoszą kilka dolarów na dzień. W tym kontekście, leczenie czy opieka medyczna stanowią luksus, na którego zapewnienie ich nie stać. Nasi lekarze Szymon Pietrzak, Andrzej Warzocha, Mateusz Majdan w University Teaching Hospital of Kigali CHUK w Rwandzie przeprowadzili 13 operacji ortopedycznych u dzieci i 5 operacji ortopedycznych u dorosłych. Choroby czy wady wrodzone narządu ruchu powodowały ból i trudności w poruszaniu się, a także prowadziły do znacznego ograniczenia aktywności naszych pacjentów. Przeprowadzenie skomplikowanych operacji ortopedycznych przez polskich ortopedów dało im nadzieję na lepszą przyszłość i było jedyną metodą na poprawę jakości życia. Dzięki zaangażowaniu naszych ortopedów, dzieci i dorośli otrzymali szansę na zdrowie oraz nadzieje na aktywne pełne życie, co jest dla nas i dla nich ogromnym sukcesem.

2023
Marzec
6. kurs dla rwandyjskich anestezjologów

Tym razem szkolenie dotyczyło wykorzystania USG w izbie przyjęć oraz intensywnej terapii. Nasi lekarze - Dr Jarosław Kurak i dr Radosław Marciniak uczyli wykonywać USG płuc, serca i brzucha u pacjentów po urazach, wypadkach komunikacyjnych, terminalnie chorych.  Dwa dni wykładów oraz ćwiczeń praktycznych było bardzo dobrze przyjęte przez uczestników kursu, którzy podkreślili, że dzięki regularnym szkoleniom przeprowadzanym przez naszą Fundację pacjenci leczeni w rwandyjskich szpitalach mają lepszą i bardziej profesjonalną opiekę.  Jesteśmy umówieni już na następny kurs jesienią dotyczący procedur wykonywanych w ramach poradni leczenia bólu.

2023
Marzec
Zakup sprzętu dla szkoły w Rurembo

Zauważyliśmy, że lekcje w rwandyjsiej szkole w Rurembo prowadzone są przez nauczycieli wyłącznie na tablicy - podczas zajęć dzieci rozwiązują zadania i testy przy całej klasie właśnie w tej formie. Problemem jest to, że wszystkie egzaminy odbywają się w Rwandzie w formie papierowej. Dzieci nie maja pojęcia jak pisać testy czy zadania na papierze, stąd też bardzo słabe wyniki uczniów ze szkoły w Rurembo.
W ramach Fundacji AFRIQUIA Jarek Kurak wraz z Przyjaciółmi zebrał fundusze, które pozwoliły nam zakupić upragniony komputer wraz z drukarką/xero która będzie w stanie drukować/kserować setki stron na potrzeby dzieci i nauczycieli.

2023
Marzec
Zbiórka dla dzieci ze szkoły w Rurembo

W ciągu zaledwie kilku tygodni udało nam się zebrać ponad 35.000 zł czyli około 8300 USD. Dzięki tym środkom zakupiliśmy jedzenie dla dzieci ze szkoły w Rurembo za 1000 USD. Dzięki wsparciu płynącym od przyjaciół naszej fundacji, dzieci będą teraz miały zapewnione codzienne ciepłe posiłki w szkole. Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

2023
Luty
6. misja medyczna

Rozpoczęcie przez dr Szymon Pietrzak i dr Andrzej Warzocha 6 misji medycznej w Rwandzie. Bezpośrednio po przyjeździe skonsultowali kilkudziesięciu dorosłych i dzieci. Zakwalifikowano do operacji tych, którzy potrzebują najpilniej naszej pomocy. Większość z zabiegów operacyjnych będzie wykonywana po raz pierwszy w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali. Operacje zostały połączone ze szkoleniem lekarzy ortopedów z Rwandy.

2023
Luty
Wizyta lekarza ze Lwowa

Ortopeda ze Szpitala Klinicznego z Lwowa gościł w szpitalu w Chorzowie. Wspólnie przeprowadziliśmy operację kilku pacjentów i podzieliliśmy się wiedzą ortopedyczną z zakresu leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów. Dr Ostap poszerzył nasze horyzonty medyczne z zakresu medycyny pola walki.

2023
Styczeń
Gość z Kigali

Gościliśmy przez 2 tygodnie w Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie dr Grace Kansayisa – kierownika oddziału ortopedii ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali. Dr Grace możliwość pracy z nami na bloku operacyjnym oraz oddziale ortopedii. Jej pobyt w Polsce był zakończeniem 3-letniego szkolenia z zakresu implantacji endoprotez stawu kolanowego

2022
Grudzień

Gościliśmy przez 2 tygodnie w Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie dr Grace Kansayisa – kierownika oddziału ortopedii ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali. Dr Grace możliwość pracy z nami na bloku operacyjnym oraz oddziale ortopedii. Jej pobyt w Polsce był zakończeniem 3-letniego szkolenia z zakresu implantacji endoprotez stawu kolanowego

2022
Listopad

Zaproszenie do ZSM Chorzów dr Grace Kansayisa z Rwandy. Dr Grace miała możliwość przez 2 tygodnie pracy z nami na bloku operacyjnym oraz oddziale ortopedii. Dzięki zorganizowanemu przez nas całemu cyklowi kursów i szkoleń, które miały miejsce w Chorzowie i w Rwandzie dr Grace jest jedną z dwojga ortopedów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali, którzy mogą samodzielnie wykonywać zabiegi wymiany stawu kolanowego, a co ważniejsze uczyć innych ortopedów w Rwandzie.

2022
Październik

Zaproszenie do ZSM Chorzów dr Grace Kansayisa z Rwandy. Dr Grace miała możliwość przez 2 tygodnie pracy z nami na bloku operacyjnym oraz oddziale ortopedii. Dzięki zorganizowanemu przez nas całemu cyklowi kursów i szkoleń, które miały miejsce w Chorzowie i w Rwandzie dr Grace jest jedną z dwojga ortopedów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali, którzy mogą samodzielnie wykonywać zabiegi wymiany stawu kolanowego, a co ważniejsze uczyć innych ortopedów w Rwandzie.

2022
Październik

Przeprowadzenie przez dr n. med. Jarosława Kuraka kolejnego 5 już kurs „Zastosowanie nowoczesnych technik USG w znieczuleniach regionalnych”.
W Centrum Symulacji Klinicznego Szpitala CHUK w Kigali nowych technik uczyło się kilkunastu anestezjologów i techników anestezjologicznych pracujących w tym i innych szpitalach Rwandy.

2022
Maj / Czerwiec

Wykonanie 5 zabiegów u dorosłych oraz dwóch zabiegów ortopedycznych dzieci. Zabieg korekcyjny u dziewczynki skarżącej się na dolegliwości bólowe stopy. Zabieg otwartego nastawienia urazowo zwichniętego stawu biodrowego. 

2022
Maj

Kontynuacja szkolenia w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) – operacje przeprowadził dr Bartek wraz dr Szymonem, znieczulał dr Jarek, który przeprowadził IV – tym razem praktyczny kurs znieczulenia pod kontrolą USG.

2022
Maj

Zakończenie cyklu szkoleń z endoprotezoplastyki stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali przez dr Bartłomieja i Łukasza przez 3 lata udało nam się wspólnie przeprowadzić ponad 20 zabiegów wymiany stawu kolanowego w Rwandzie.

2022
Styczeń

Przeprowadzenie w Rwandzie 7 operacji u dzieci:

  • zoperowanie 4 letniej dziewczynki Lanie ze zwichnięciem prawego stawu biodrowego.
  • operacja siedmioletniej Victoire, która zmagała się z następstwami zapalenia prawej kości piszczelowej.
  • u trójki dzieci wykonaliśmy zabieg czasowej epifizjodezy czyli zablokowania chrząstek wzrostowych.
  • operacja 13 letniej dziewczynki polegająca na rozdzieleniu nieprawidłowego zrostu miedzy kością piętowa i łódkowatą w prawej stopie.
2022
Styczeń

Przekazanie implantów i sprzętu medycznego do leczenia złamań dla szpitali w Kigali o wartości 110 tys. zł. :

Szpital w Ruhengeri – wiertarki wraz z niezbędnym do ich bezpiecznego używania sprzętem, urządzenie do cięcia drutów oraz sprzęt ortopedyczny pierwszej potrzeby.

Dziecięcy Szpital w Rilimie – instrumentarium do operowania zakwalifikowanych dzieci, wiertarki, 2 monitory anestezjologiczne służące do monitorowania stanu pacjenta po operacji (istotne ze względu na ilość wykonywanych cięższych, bardziej inwazyjnych operacji w tym rejonie) oraz defibrylator używany w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Szpital w Kigali – ze względu na wysoką ilość przypadków złamań podudzia wywołanych upadkiem z motorowerów (podstawowych środków poruszania się ludności oraz turystów w tym rejonie), postanowiliśmy przekazać kolejną już porcję gwoździ śródszpikowych (zapasy gwoździ, które przekazaliśmy podczas wcześniejszego pobytu już się skończyły).

2021
Październik

Przeprowadzenie ponad 5-cio godzinnej operacji przez dr Szymona Pietrzaka wraz z zespołem w Szpitalu w Otwocku im. Prof A. Zoperowanie Laviego jednoetapowo dało szansę na szybszą rehabilitacje, ale wiązało się z większym ryzykiem około operacyjnym. Specjalne podziękowania dla naszych darczyńców: 

  • Fundacja Malak
  • o. Adam Szustak
  • Siepomaga.pl
  • Luma Holding
  • oraz Wy
2021
Wrzesień

Sprowadzenie Laviego do Polski, gdzie w szpitalu im. Prof. Grucy w Otwocku została przeprowadzona operacja.

2021
Czerwiec

Wykonanie zabiegu operacyjnego wymiany stawu kolanowego u dorosłych w szpitalu w Kigali.

2021
Maj / Czerwiec

Przekazanie darowizny w postaci 1200 koszulek dla szkoły podstawowej w Rurembo na północy Rwandy

2021
Maj / Czerwiec

Kontynuacja szkolenia w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) – operacje przeprowadził dr Bartłomiej Osadnik wraz dr Szymonem Pietrzakiem, znieczulał dr Jarosław Kurak

2021
Maj / Czerwiec

Przekazanie darowizny dla Szpitala w Ruhengeri na północy Rwandy – około 1000 implantów do zabiegów ortopedycznych służących do leczenia złamań kości o wartości 84.500 zł. (21.217€)

2021
Maj / Czerwiec

Przekazanie darowizny dla Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali (CHUK) implantów do zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego, gwoździ, płytek, śrubokrętów służących do leczenia złamań kości o wartości 28.500 zł. (6.400€)

2021
Marzec / Kwiecień

Akcja zbierania koszulek w Chorzowie dla dzieci w Rurembo. Wspólnie udało nam się uzbierać ponad 1200 koszulek.

Specjalne podziękowania dla:

Pana Dawida Bochenka, który w Dąbrowie Górniczej uzbierał 433 koszulki, Miasto Chorzów, Clearex Futsal, KPR Ruch Chorzów, Luma Holding, Komisariat I Policji w Chorzowie, Fundacja Gramy do Końca, Szkoła Podstawowa nr 37 oraz 21 w Chorzowie, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie, Szkoła Podstawowa nr 34 im. Sportowców Hajduckich w Chorzowie, Przedszkole nr 18, Przedszkole nr 5 w Chorzowie, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Juliusza Słowackiego w Siemianowicach Śląskich, Żłobek Oxfordzik w Chorzowie, Zaczarowane kredki.

2020
Grudzień

Przekazanie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Rwandzie (CHUK) sprzętu medycznego o wartości 1.070.000 zł (230.000 €) (w trakcie pandemii).

2020
Sierpień

Zakup nowoczesnego ortopedycznego stołu operacyjnego dla Szpitala Dziecięcego w Rilimie – dzięki pomocy ks. Adama Szustaka i Fundacji Malak.

2020
Czerwiec

Przekazanie sprzętu niezbędnego do otwarcia Oddziału Intensywnej Opieki Pooperacyjnej w Ortopedycznym Szpitalu Dziecięcym w Rilimie (darowizna Fundacji Polski Korpus Pokoju).

2020
Marzec

Przyjazd Seraphine w celu wykonania operacji ratującej nogę przed zagrażającą amputacją. Zabieg wykonany w Samodzielnym Publicznym szpitalu Klinicznym im prof. A. Grucy w Otwocku przez dr Szymona Pietrzaka wraz z zespołem

2020
Styczeń / Luty

Sukces zbiórki środków potrzebnych do sfinansowania operacji 10-letniej Seraphine – dzięki pomocy o Adama Szustaka OP oraz Fundacji Malak.

2020
Luty

Szkolenie w zakresie anestezjologii regionalnej z wykorzystaniem technik USG pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii Regionalnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali (CHUK). Kurs III – przeprowadził dr Jarosław Kurak.

2020
Luty

Zbiórka pieniędzy na Balu Prezydenta Miasta Chorzów na wyposażenie Oddziału Intensywnej Opieki Pooperacyjnej w Ortopedycznym Szpitalu Dziecięcym w Rilimie – zebrano ponad 40.000 zł (8.566 €).

2019
Grudzień / Styczeń

Początek planowanego na dwa lata szkolenia w zakresie całkowitej endoprotezoplastyki stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) – przeprowadził dr Bartłomiej Osadnik.

2019
Grudzień

Przekazanie Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Kigali (CHUK) sprzętu niezbędnego do wykonywania zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego o wartości 23.300 zł (5.000 €)

2019
Grudzień

Zbiórka środków na leczenie Seraphine zorganizowana przez młodzież z grupy teatralnej M.I.O.D.E.K. z MDK w Chorzowie.

2019
Październik

Szkolenie promujące osteopatię przeprowadzone przez gościa Fundacji – dr Mary Banihashem z Nowego Jorku w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

2019
Wrzesień

Szkolenie w zakresie anestezjologii regionalnej z wykorzystaniem technik USG pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii Regionalnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) wraz z przekazaniem sprzętu medycznego o wartości 163.000 zł (35.000 €). Kurs II – przeprowadził dr Jarosław Kurak.

2019
Czerwiec

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy Fundacją „Afriquia”, a Ortopedycznym Szpitalem Dziecięcym w Rilimie – umowę w imieniu Ortopedycznego Szpitala Dziecięcego w Rilimie podpisał dyrektor dr Albert Nzayisenga.

2019
Maj

Dr Anna Masłoń – Oracz – członek Rady Fundacji, prowadziła panel Forum Afryka – Europa Centralna, ICT/HEALTH na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

2019
Maj

Szkolenie z zakresu anestezjologii regionalnej z wykorzystaniem technik USG pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii Regionalnej w Ortopedycznym Szpitalu Dziecięcym w Rilimie. Kurs I – przeprowadził dr Jarosław Kurak.

2019
Maj

Podpisanie umowy współpracy z Szpitalem Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) wraz z przekazaniem sprzętu ortopedycznego o wartości 8.400 zł (1.800 €).

2019
Kwiecień

Prelekcja dr Jean Claude Byiringiro na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego pt. „Humanitarian and migration crisis in Africa – Rwanda’s experiences”.

2019
Kwiecień

Staż dr Jean Claude’a Byiringiro ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali (CHUK) w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie na Oddziale Ortopedii i Traumatologii.

2019
Kwiecień

Prelekcja dr Bartłomieja Osadnika na konferencji „Medycy dla Afryki” zorganizowanej na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

2019
Luty

Wizyta dr Martina Nyundo i podpisanie umowy współpracy pomiędzy Szpitalem Uniwersyteckim w Kigali (CHUK) i Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie z inicjatywy Fundacji „Afriquia”.