Ekscytujące wiadomości z Rwandy!

Jarek Kurak, zasłużony członek naszej fundacji, pracuje nad stworzeniem pierwszej poradni leczenia bólu w tym kraju.  W ciągu trzech intensywnych dni przeprowadziliśmy wykłady i praktyczne ćwiczenia z ultrasonografią (USG), dostarczając także aparat USG, aby umożliwić badania pacjentów. Dodatkowo przekazaliśmy 3 aparaty TENS, lekarstwa, materiały do pracy oraz książki związane z tematyką leczenia bólu.  To jednak dopiero początek! W planach mamy kolejne wyjazdy za 2-3 miesiące, podczas których będziemy kontynuować edukację. Teraz skupiamy się na podstawowych wykładach o bólu, jego przyczynach oraz najczęstszych jednostkach chorobowych.  Naszym celem jest rozwijanie kompetencji medycznych i poprawa jakości opieki medycznej w Rwandzie. Dziękujemy za Wasze wsparcie i jak zawsze zachęcamy do obserwowania i wspierania naszych dalszych działań.