Małgorzata Kern

Małgorzata Kern - Sekretarz Fundacji

Małgorzata Kern – Jest taka piosenka: „We are the world” zespołu, który nigdy naprawdę nie istniał ale wydał ten jeden singiel – piosenkę zaśpiewaną przez najznamienitszych piosenkarzy aby pomóc głodującej Afryce. Zawsze przechodziły mnie ciarki, gdy pomyślałam ile można zrobić aby pomóc. Co prawda, tak jak mój brat – Bartek albo kolega Jarek nie jestem lekarzem, ale to właśnie wspomnienie z młodości spowodowało, że razem postanowiliśmy, że my też będziemy działać. I tak powstała Fundacja „Afriquia”. Chłopaki – medycy zajmują się częścią merytoryczną naszego projektu, ja jestem od finansów i strony technicznej. To niesamowite wyzwanie, ale dajemy radę. Najbardziej cieszy mnie to, że udało się zrealizować marzenia nastolatki i pomóc – warto marzyć… a potem działać.